Analýzy, hodnocení a předpovědi         Slovník          Pracovní postupy        Bezpečnostní situace a politika

Informace jsou hybnou silou, ale klíčem hybné síly

je zpravodajské vědění, které vzniká odhalováním

skutečného významu těchto informací. 

Krátká analytická reakce (11171) AKTUALIZACE 27. 11. 2021

Prezident republiky Miloš Zeman byl 25. listopadu 2021 asi v 10.00 hod. propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Po svém propuštění byl prezident Zeman převezen na zámek v Lánech, kde mu měla být poskytována domácí ošetřovatelská péče. Pro tuto péči byla najata společnost Senior Home Group. Překvapivé však bylo, že zhruba v 19.30 hod. tentýž den byl Zeman opětovně hospitalizován v ÚVN. Jako důvod byl uveden pozitivní výsledek testu na koronavirus SARS-CoV-2. Prezident byl testován poskytovatelem domácí péče na lánském zámku v odpoledních hodinách. Jenomže tady nastává celá řada nejasností a pochybení.

První nejasnost je v tom, že podle zmatečného vyjádření lékařů z ÚVN není jasné, zda u Zemana propukla nemoc Covid-19, anebo zda byla u Zemana zjištěna jen přítomnost viru SARS-CoV-2 bez propuknutí oné nemoci, kterou tento virus způsobuje.

tiskové zprávě ÚVN se píše, že Miloš Zeman byl do nemocnice znovu přijat z důvodu pozitivního výsledku testu na Covid-19. Avšak dále ve zprávě se píše, že prezident je asymptomatický, plně očkován, a to včetně třetí dávky vakcíny proti Covid-19, a že podání monoklonálních protilátek má především preventivní účel. Takže co tedy? Propukla u prezidenta nemoc Covid-19, anebo byla v těle prezidenta zjištěna jen přítomnost koronaviru bez propuknutí nemoci?

Testování se provádí s cílem odhalit, nebo vyloučit přítomnost konkrétního viru v lidském těle. A očkování se provádí s cílem zabránit propuknutí určité nemoci. Testování cílí na virus, kdežto očkování cílí na nemoc, které má zabránit nebo ji utlumit. Ten, kdo má v těle virus SARS-CoV-2, nemusí mít ještě nemoc Covid-19.

Taktéž Kancelář prezidenta republiky (KPR) ve své tiskové zprávě prostřednictvím tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka uvedla, že prezident byl testován na přítomnost onemocnění Covid-19 s pozitivním výsledkem. Takže podle ÚVN i KPR onemocněl prezident nemocí Covid-19, ale ÚVN k tomu dodává, že Zeman nevykazuje žádné symptomy. Testujeme proti viru a očkujeme proti nemoci Covid-19. To už jasně naznačuje, že očkovaní může zabránit nemoci, ale nemůže zabránit proniknutí viru do lidského těla (podrobně viz produkt 13114).

Další nejasností, a hlavně pochybením je to, že se ÚVN ve své tiskové zprávě hájí, že každá návštěva prezidenta byla v nemocnici prověřena dle striktně stanovených pravidel, k čemuž uvádí, že návštěva musela doložit, zda je očkovaná, nebo testovaná PCR s negativním výsledkem, nebo v posledních měsících prodělala Covid-19. Je to psáno tak, že vždy musela platit alespoň jedna možnost. A to je další problém ze strany ÚVN.

Odborný personál ÚVN svým prohlášením vlastně tvrdí, že očkovaní lidé a lidé po prodělané nemoci Covid-19 nemohou být infekční. To je samozřejmě odborný nesmysl a není vůbec dobré, že to tvrdí personál ÚVN (podrobněji je tato falešná bezinfekčnost vysvětlena v produktu 13114). U všech návštěv měl být vyžadován test na přítomnost koronaviru – to je základní opatření, jak účinněji zabránit kontaktu s infikovanou osobou (bez ohledu na to, zda jsou osoby očkované, nebo neočkované). Vypadá to, že lékaři, kteří by měli nejlépe vědět, jak se věci mají, podlehli vládní fabulaci o tom, že očkované osoby jsou bezinfekční (blíže i s přesným důkazem viz produkt 13114).

Názorným příkladem toho, jak může být osoba i po třetí očkovací dávce infekční, je právě sám prezident Zeman. Je podivné, když odbornému personálu z nemocnice stačí, aby byla návštěva očkovaná, ale už ne testovaná. Přitom je navíc známo, že očkovaný se nemusí po kontaktu s nakaženou osobou testovat ani nemusí odejít do karantény, čímž může sám asymptomaticky roznášet virus ve svém okolí, a tedy i do nemocnice.

To ale není ta hlavní nejasnost a pochybení. Je toho více a ukazuje to na personál ÚVN, a pak také na personál KPR. Co se týče Zemanova návratu do nemocnice, existují zde tři důvody, kvůli kterým se tak stalo. Svízel je v tom, že každý důvod vychází pro zapojené osoby špatně (více viz další část produktu).

Pokud se jedná o odložení jmenování Petra Fialy předsedou vlády, tak to pro Fialu vůbec nic neznamená, protože je to prezident, který je po přijetí demise Babišovy vlády na tahu a dříve či později bude muset on nebo v zastoupení jiný ústavní činitel toto jmenování provést. Nevýhodou pro Fialu je, že ještě jako poslanec předčasně odhalil Zemanovi své karty a nepočkal si až po jmenování premiérem. Tím odhalil své slabiny ve svých politických schopnostech pro budoucí období (podrobněji viz produkt 11170).

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.

Nejčtenější zpravodajské produkty