Analýzy, hodnocení a předpovědi         Slovník          Pracovní postupy        Bezpečnostní situace a politika

Informace jsou hybnou silou, ale klíčem hybné síly je zpravodajské vědění, které vzniká odhalováním skutečného významu těchto informací. 

Specifická analýza, hodnocení a předpověď (13049)

Produkt jako druhý díl přímo navazuje na dokument 13048, v němž byla započata analýza rozebírané problematiky.

V prvním díle jsme rozebrali časové rozpory ohledně prvotního zadržení a pozdějšího vzetí do vazby, které nesouhlasí s postupem proti osobě, jež je obviněna z přípravy teroristického útoku. Dále jsme poukázali na zavádějící informování České televize o případu zadrženého Dominika K. alias Abdula Rahmana a zaměřili jsme se na jeho facebookový profil, který je stále dostupný (což také o něčem vypovídá).

V tomto produktu se v souvislosti s analyzovanou kauzou zaměříme na bezpečnostní orgány (BIS* a NCOZ – Národní centrála proti organizovanému zločinu), výroky policejního prezidenta Tomáše Tuhého, vznesené obvinění a prezentované i „skrývané“ důkazy o údajné vině zadrženého muže včetně slabých stránek trestního řízení.

Druhý díl je kromě analýzy a hodnocení celé záležitosti také předpovědí vývoje v této kauze a částečnou předpovědí vývoje bezpečnostní situace v Evropě a na území ČR. 

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.