Analýzy, hodnocení a předpovědi         Slovník          Pracovní postupy        Bezpečnostní situace a politika

Informace jsou hybnou silou, ale klíčem hybné síly je zpravodajské vědění, které vzniká odhalováním skutečného významu těchto informací. 

Souhrnné hodnocení (12021)

Zpravodajská komunita* Spojených států se ocitla ve zvláštní situaci. Tato situace vznikla zpolitizováním jejich úlohy v souvislosti s americkými prezidentskými volbami. Současná politizace zpravodajských služeb vyvřela ze snahy části amerických politiků využít zpravodajskou komunitu USA k zesílení politického boje proti Ruské federaci. Politizace zpravodajských služeb je nejen v americkém prostředí opakující se záležitost, avšak nyní se dostává k určitému vrcholu s cílem izolovat Ruskou federaci za každou cenu, k čemuž končící prezident Barack Obama vyzývá také další země (viz dále v textu). Podrobnější vylíčení celé situace v jaké se dnes americká politická scéna nachází a důvody, jež k tomu vedly, jsou obsahem produktu 12019 Zneužívání zpravodajských služeb USA pro vytváření umělé bariéry proti Rusku.

V dokumentu se zaměříme na vystupování zástupců zpravodajských služeb a politiků v záležitosti údajného podílu ruské vlády na pronikání do amerických počítačových systémů. Jedná se o vystupování, která jsou plná rozporuplných informací a informací bez klíčových faktů, čímž dochází ke kompromitování a dokonce k sebepoškozování zpravodajské komunity USA samotnými jejími funkcionáři a politickými činiteli. Dále rozebereme situaci ohledně „komplexního“ brífinku o ruském hackingu, který by měl Obama obdržet 5. ledna a Trump následující den (6. ledna).

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.